Sempozyum Sergilerle Renklendi

Sempozyum Sergilerle Renklendi

“Uluslararası Orta Anadolu ve Akdeniz Beylikleri Tarihi, Kültürü ve Medeniyeti Sempozyumu-3 Ramazanoğulları Beyliği” Sempozyumu Çukurova Üniversitesinde gerçekleştirildi.

Sempozyumun yapıldığı Mithat Özsan Amfisi salonu girişinde  katılımcılardan yoğun ilgi gören “Fotoğraflarla  Adana’da  Yaşayan Tarih” ve   “Ramazanoğulları Eserleri” konulu iki ayrı sergi düzenlendi.


“Uluslararası Orta Anadolu ve Akdeniz Beylikleri Tarihi, Kültürü ve Medeniyeti Sempozyumu-3 Ramazanoğulları Beyliği” Sempozyumu Çukurova Üniversitesinde gerçekleştirildi. Sempozyumun açılış oturumuna Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin, Atatürk Kültür, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Prof. Dr. Derya Örs, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan, Rektörümüz Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Orhan Büyükalaca ve çeşitli üniversitelerden 70 bilim insanı katıldı.

Sempozyumun yapıldığı Mithat Özsan Amfisi salonu girişinde Yrd. Doç. Dr. Yakup Kaya ve  Yrd. Doç. Dr.  Enes Bal’ın hazırladığı  “Fotoğraflarla  Adana’da  Yaşayan Tarih”  ile Doç. Dr. Murat Yeşil ve Yrd. Doç. Dr. Yasin Bulduklu tarafından hazırlanan “Ramazanoğulları Eserleri”  konulu  iki ayrı sergiye katılımcılar büyük ilgi gösterdi.  Sempozyuma renk  katan her iki sergi de iki gün süreyle çok sayıda kişi tarafından gezildi.

 


 untitled-15

 


untitled-14

 


untitled-13

 


untitled-12

 


untitled-10

 


untitled-9

 


untitled-8

 


untitled-5

 


untitled-3

You must be logged in to post a comment Login