Meram’da eşsiz bir atlı safari

Meram’da eşsiz bir atlı safari

Geçtiğimiz yıl içerisinde Meram Bağlarında, ‘Konya Atlı Safari-At Binme Tesisi ve At Çiftliği’ tesislerinin öncülüğünde faaliyetlerine başlayan, ‘Konya Atlı Safari’ etkinlikleri doğa ve at sever vatandaşların ilgi odağı oldu.

 

NEÜ HABER-KONYA- FATMA AKAN- Konya denilince akla ilk olarak Mevlana Müzesi, Alaaddin Tepesi, Etliekmek, Furun Kebabı ve tabi ki türküleri, bağları ve güzellikleri ile Meram gelir. Yıllardır şiirlere, türkülere, aşklara, hatta filmlere bile konu olan Meram Bağları, son günlerde bir başka güzellik ile adından söz ettirmeye başladı. Tarihi Meram Bağları bölgesinde geçtiğimiz yıl içerisinde hizmete başlayan ve işletmeciliğini Haydar Susar’ın yaptığı, ‘Konya Atlı Safari-At Binme Tesisi ve At Çiftliği’ doğa ve at tutkunu büyük küçük herkesin uğrak yeri oldu.

 

RAHVAN ATI SIRTINDA DOĞA TURU

Konya Türküleri’nin yanı sıra birçok Türk Halk Müziği notalarının içerisinde yerini alan ve ne kadar acıdır ki yıllar öncesi güzelliklerini teknolojiye teslim eden Konya Meram Bağları, Konya Atlı Safari-At Binme Tesisi ve At Çiftliği’nin harika hizmeti ile yeniden canlanmaya başladı. Meram Aydın Çavuş’un hemen yanında geçtiğimiz yıl içerisinde hizmete giren işletme sayesinde vatandaşlar eşsiz Konya manzarası, Gümüş Tepe ve Şehitler Ormanı’nın kapsayan yaklaşık 7 kilometre patika yollarda Rahvan Atları’nın sırtında hem harika bir spor yapma imkanı buluyor hem asırlardır ceddimizin vazgeçilmez bineği olan At binme geleneğini ayakta tutmuş oluyor.

 

MERAM -AT- OKSİJEN VE MANZARA

Konya’da böylesine bir tesisi açmanın haklı gururunu yaşadığını ifade eden işletme sahibi Haydar Susar, “Konya Meram Bağları asırlardır Konya’nın akciğeri konumunda olan bir bölge. Tabi yıllar önce yaşanan birçok güzellik günümüzde ne yazık ki yok denilecek kadar azaldı. Bizim işletme olarak amacımız hem Meram Bağları’nı eski hareketli günlerine yeniden kavuşturmak hem yıllardır özlemi duyulan ancak imkan olmadığı için at binme ve atlı safari gibi güzelliği yaşamaya hasret kalan vatandaşlarımızın bu ihtiyaçlarına cevap vermek. Meram’ın ve Konya’nın eşsiz manzarası, doğa, temiz hava, oksijen ve harika bir dinlenme keyfi ile vatandaşlarımızın bütçesine uygun bir hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

ATA SPORUMUZU YAŞIYORUZ

Meram Bağları’nda böylesine bir hizmetten mutlu olduklarını ifade eden doğa ve at binme tutkunu vatandaşlar ise kendilerine bu imkanı sunan işletme sahiplerine teşekkür ederken, “Ata binme bizim asırlardır atalarımızdan gördüğümüz bir gelenek. Ancak yıllardır gerek teknolojiye gerek betonlaşmaya yenilen şehirlerimizde bu güzel sporu ve geleneği yaşamamız mümkün değildi. Konya Atlı Safari-At Binme Tesisi ve At Çiftliği büyüklerin bu ihtiyaçlarını karşılarken çocuklarımıza da geleneklerimizi ve güzelliklerimizi uygulamalı olarak gösterme imkanı sağladı. Bu nedenle işletme sahibi ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Ata binme ve doğa turunu seven herkesin bu güzellikleri yerinde görmelerini ve işletmenin uzman kadrosu eşliğinde yaşamalarını tavsiye ediyoruz” diye konuştu. 


Meram Bağlarında Atlı Safari keyfini yaşamak isteyen vatandaşlar Aydın Çavuş Tesislerinin hemen arkasında yer alan Konya Atlı Safari-At Binme Tesisi ve At Çiftliği’ne gönül rahatlığı ile gelebilir. 

Konya’nın ve Meram’ın eşsiz manzarası, dinlenme, piknik keyfi, doğa turu, at binme ve 7 kilometrelik safari turunu yaşamak isteyen herkese bizlerde küçük bir duyuru yapmak istiyoruz, “MERAMIN ESKİ GÜZELLİKLERİNİ VE ATA GELENEĞİMİZİ YAŞAMAK İSTİYORSANIZ HAYDİ ‘AT’ LAYIN GELİN”

 

You must be logged in to post a comment Login