Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü 1. Fotoğraf Sergisi görücüye çıktı

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü 1. Fotoğraf Sergisi görücüye çıktı

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencileri tarafından Temel Fotoğrafçılık derslerinde çekilen fotoğraflar Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Sergi Alanında sergileniyor.

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında Temel Fotoğrafçılık dersi kapsamında şehir içi ve şehir dışında bulunan tarihi yerlerde çekilen fotoğraflar, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Akademik Kurulu öncesinde Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker ve Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tahir Yüksek, Prof. Dr. Muhsin Kar ve Prof. Dr. M. Emin Aydın’ın katılımıyla açıldı.

Konya Merkez, Beyşehir, Kilistra ve Sille çekilen 32 adet fotoğrafın sanatseverlerle buluşturulduğu serginin açılışında konuşan Rektör Şeker, öğrencilerin yaptıkları işlerin takdir edilmesi ve onlara fırsat verilmesi açısından bu türden çalışmaları yerinde bulduğunu söyledi. Sergiyi beğendiğini vurgulayan Şeker, “Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi’nin mevcut binasının yaşayan bir bina haline gelmesi, öğrenci ve öğretim üyelerimizin bu yönde faaliyetlerin içinde daha çok yer alması, Fakülte ve Üniversite açısından büyük önem arz ediyor. Sadece öğretime yoğunlaşmak, sürekli teorik bilgiler vermek iyi insan yetiştirmek için yeterli değil. Hem fotoğraf sergilerinin devam etmesinin hem de geçen yıl olduğu “Kültürü Filmle Öğreniyorum” projesinin sürdürülmesinin bu anlamda yararlı olacağını düşünüyorum.  Öğrencilerimize kültür ve sanat faaliyetleri ile farkındalığı aşılamamız ve gelişmelerine yardımcı olmamız gerekir. Ülkemizde sanatın eğitim amaçlı olarak kullanılmaya başlandığı bu günlerde özellikle tarihi ve kültürel temalı sanatsal etkinliklerin sayısını artırmak lazım. Bu vesileyle emeği geçenleri kutluyor, bu türden çalışmaların hem Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, hem de diğer bölümlerimizin katkılarıyla artacağını umuyor ve bunu bekliyoruz” dedi.

Serbest temalı bu ilk sergi, 2 hafta süreyle Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Sergi Salonunda gezilebilecek. Meraklılarının fotoğraf ta satın alabileceği serginin geliri, ihtiyaç sahibi ailelere bağışlanacak.

 

You must be logged in to post a comment Login